Column: Jongeren aan het woord!

Ruimte in je hart…

nog even terug naar december…

Een gevoel van gezelligheid voert de boventoon als ik door de straten van Urk loop. Een zee van lichtjes geeft warmte aan de kille en donkere dagen van december. In de winkels schreeuwen de borden om zoveel mogelijk lekkers in te slaan. En dat terwijl Mariah Carey en Wham! met hun hits door de speakers schallen.

Ook voor mij is geen kerst compleet zonder het kijken van de filmklassieker ‘Home Alone’ en het eten van een lekkere bief op eerste kerstdag. Maar wordt ons hart in de weken voorafgaand aan kerst al niet gevuld met hele andere dingen dan het evangelie?

In een afspeellijst kwam het nummer ‘Make Room’ van Casting Crowns langs. Ik hoorde het lied voor het eerst en de tekst vind ik treffend.

Is there room in your heart                            For God to write His story?                          You can come as you are.                             But it may set you apart

When you make room in your heart.            And trade your dreams for His glory.           Make room in your heart.                           Make room in your heart

Vertaling:

Is er ruimte in je hart                                   Voor God om Zijn verhaal te schrijven?           Je kunt komen zoals je bent.                       Maar het kan je anders maken

Wanneer je ruimte maakt in je hart.                En je dromen ruilt voor Zijn glorie.              Maak ruimte in je hart.                               Maak ruimte in je hart

Zoals Jozef en Maria ooit voor de herberg stonden, en er geen plek meer voor hen was, zo klopt Jezus op de deur van onze harten. Is er nog plek voor Hem? Of zijn het de bijzaken waar we ons (te) druk om maken?

De wijzen vind ik mijn grote voorbeelden in het kerstverhaal. Zij hadden één missie: achter de ster aan, naar de Koning. Ze lieten alles achter en gingen met dure geschenken op reis, om vervolgens voor Hem neer te vallen. Vol overgave, ontzag en eerbied.

Ik zie daar een opdracht in. Maak ruimte in je hart en geef je over aan Hem!

Ruben Romkes

Print your tickets