Jongere aan het woord…

“Welkom in de strijd!”

“Welkom in de strijd!”, iets wat je als nieuw belijdend lid veel te horen krijgt. Het klinkt zo zwaar en heftig, en ook wat abstract, helemaal als je op de piek van je geloofsleven staat, en net “ja” hebt mogen zeggen tegen de Redder en Verlosser. Zelf begreep ik het ook nooit helemaal als gemeenteleden dat zeiden. Het is toch immers een geweldige keuze die de jongeren op dat moment maken?

Maar toen Sjoerd mij vroeg om te schrijven hoe ik het jaar na belijdenis-doen heb ervaren, kwam dit toch al wel snel naar boven. Ze zeggen altijd: “Een jaar is zo om” of “Er kan veel gebeuren in een jaar tijd”, nou en dat is waar en zeker. Alweer meer dan een jaar geleden mochten wij als groep voor in de Poort belijdenis afleggen van het geloof, ook al is het als de dag van gister. En ook in het afgelopen jaar zijn er momenten geweest dat de waarom-vragen maar bleven komen, en dat de twijfel toesloeg. Op die momenten begreep ik pas het gezegde “Welkom in de strijd!” Het geloofsleven kent niet alleen hele hoge pieken, maar ook hele diepe dalen. Maar één ding mogen wij zeker weten: Hij is met ons, en Hij kent ons. Waar we ook gaan of staan.

Lieve jongeren, we staan er nooit alleen voor!

Elloise Bakker

Print your tickets